Relaks totalny - weekend z jogą i szyciem
32.jpg


Dziewczyny z SLOW FASHION CAFE wraz z Karoliną Ziębą - Iranistką i nauczycielką jogi - wpadły na pomysł genialny - połączenie praktyki jogi i nauki szycia.  Pomysł zaowocował weekendowym wyjazdem w okolice Doliny Chochołowskiej. 

Gdy w oknie Slow Fashion Cafe  przy ul. Bożego Ciała w Krakowie, zobaczyłam plakat reklamujący wyjazd - serce zabiło mi mocniej, bo wiedziałam, że to jest to! I się nie pomyliłam - takiego - resetu umysłu i wyluzowania w ciele nie doświadczyłam przez długi czas. 


Znacie ten stan, kiedy umysł pędzi jak chomik w kółku ? No właśnie… moje naturalne predyspozycje sprawiają, że ten stan jest mi bardzo znany. W klasyfikacji ajurwedyjskiej (indyjski system holistyczny, do którego mi najbliżej) - jestem klasyczną doshą - VATA. VATA ma ruch na poziomie umysłu wpisany od urodzenia. Z jednej strony to dobrze - gdyż głowa nieustannie pełna nowych pomysłów to duży zasób i bez tej jakości na pewno nie powstałaby MAPAYA. Z drugiej strony, gdy nie jestem w równowadze - mój umysł żyje swoim własnym życiem i jest to dynamika  za którą trudno mi samej nadążyć;) Podczas dwudniowego wyjazdu oprócz dwóch sesji jogi dziennie, spacerów i podziwiania okolicznych - zapierający dech krajobrazów- zorganizowane były zajęcia szycia stroju do jogi.

Do wyboru mieliśmy kilka wzorów topów oraz spodni i legginsów. Kasia i Jagoda ze SLOW FASHION CAFE zadbały o wspaniałe polskie dzianiny, które były bazą projektów i z wielką  pasją oraz cierpliwością uczyły szycia i krojenia. Co  najważniejsze - wyjazd  zorganizowany był  dla wszystkich - nawet tych, którzy maszynę do szycia widzą pierwszy raz na oczy. Naszą bazą noclegową  była LEŚNICZÓWKA - tradycyjny góralski dom nieopodal Doliny Chochołowskiej. A szyliśmy i stołowaliśmy się w ZIĘBÓWKA. Oba miejsca magiczne, a dzięki pasji Karoliny Zięby do irańskiego rękodzieła - fantastycznie urządzone. Ziębówka i Leśniczówka niejednokrotnie gościły na łamach najlepszych magazynów wnętrzarskich.Jeśli podczas praktyki jogi na macie zdarza się Wam błądzić myślami wszędzie poza tu i teraz, w czasie szycia - kołotanie myśli jest mocno ograniczone. Szycie wymusza koncentrację na najwyższym poziomie. Muszę przyznać , że podczas tych dwóch dni - to właśnie zajęcia z szycia dały mi najwięcej odpoczynku i relaksu.Slow Fashion Cafe organizuje weekendowe wyjazdy  z szyciem i jogą cyklicznie, jak rownież  ma w stałej ofercie stacjonarne kursy szycia w Krakowie. Kontakt:


SLOW FASHION CAFE ul.Bożego Ciala 10, Kraków, tel: 500 418 777


Karolina Zięba organizuje kameralne wyjazdy do Iranu, podczas których zwiedzanie przeplata się z codzienną praktyką jogi. 

Telefon do Karoliny: 691 602 449

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl