Kobiety, które mnie inspirują
Kobiety, które mnie inspirują

O ważnych dla mnie kobietach mogłabym opowiadać bez końca. Imponują mi kobiety, które pomimo przeciwności ufają przede wszystkim sobie i wznoszą się do góry, stąpając jednocześnie twardo po ziemi.

czytaj całość »
Podsumowanie 2020
Podsumowanie 2020

2020 to dla MAPAYI, i dla nas, kawał ciekawej, przeplatanej niezliczonymi wyzwaniami historii. Czas zakrzywiał się i płynął zmiennie. Zmęczenie i niepokój malało przy starciu z gigantyczną ilością wsparcia i zaufaniu, jakim raczyliście nas przez cały ten rok. Gdzieś pod skórą czuję, że będziemy jeszcze w stanie oddać tę dobrą energię. 

czytaj całość »
CHATTA ŁAPSZANKA - PRZESTRZEN I UGRUNTOWANIE NA 5*****
30.jpg

Są takie momenty, kiedy ciało mówi dość. A umysł wariuje. Pojechałam na wakacje na Mazury wraz z moją Córeczką, tylko po to żeby pod koniec tygodniowego wyjazdu zdać sobie sprawę , że… potrzebuję wakacji. I to natychmiast. Z dala od miasta. W naturze, wśród drzew, w ciszy, z zielenią za oknem i max do 2 godzin od Krakowa.

czytaj całość »
MAPAYA na KTW FASHION WEEK
28.jpg

Ach, co to były za emocje.. !

W sobotę 11 listopada 2017 MAPAYA zadebiutowała pierwszym pokazem mody w ramach KTW Fashion Week w Katowicach. 

Cieszymy się tym bardziej, że w wydarzeniu uczestniczyliśmy na zaproszenie “Wysokich Obcasów” - publikacji, którą kochamy.

Set “Wysokich Obacasów “ składał się z dwóch następujących po siebie pokazów - świetnej warszawskiej marki ACEPHALA oraz MAPAYI. Pomimo zupełnie odmiennych estetyk, wraz z Moniką Kędziorek ( założycielką Acephali) czułyśmy (ja – Martyna Wilde) że nasze marki zgrały się świetnie. Okazało się, że zarówno Acephala jak i MAPAYA mają mocny punkt wspólny – a jest nią niezależna kobieta, posiadająca wyrazisty styl, funkcjonująca poza obowiązującymi trendami.

W ramach pokazu MAPAYI zatytułowanego “On The Road” zaprezentowaliśmy 7 sylwetek. Postawiliśmy na prezentację naszej najnowszej minikolekcji "MAIIKAT", której bazą są ręcznie tkane i grubsze bawełniane tkaniny z Tajlandii. Same ubrania powstały w zakładzie Pani Oraphan (zdj. poniżej) z którą współpracujemy już trzeci rok.

czytaj całość »
HAND MADE WITH LOVE
27.jpg

Azja to prawdziwa skarbnica technik farbowania i pracy z tkaniną. Wspominaliśmy już, że nasze ubrania i akcesoria wykonywane są ręcznie, ale pod tym określeniem kryje się więcej, niż można się spodziewać. Za każdą sukienką czy szalikiem stoi historia i osoba, która wykonała dane ubranie dzięki wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl