Kobiety, które mnie inspirują
Kobiety, które mnie inspirują

mapayaPili Opal w sukience Vagabond, zdj. Daz Wilde. Bangkok>

 

O ważnych dla mnie kobietach mogłabym opowiadać bez końca. Mam to szczęście, że otacza mnie mnóstwo wspaniałych kobiet - począwszy od tych najbliższych, jak 89-letnia Babcia, Mama i Siostra (z którą są też związane początki MAPAYI), po przyjaciółki oraz najbardziej wspierające klientki. To one w dużej mierze motywują mnie do działania i wiem, że bez nich nie byłabym w punkcie, w którym jestem teraz. To wielkie szczęście czuć takie wsparcie.

 

Jakie kobiety mnie inspirują? Uwielbiam kobiety konkretne, ale kierujące się w życiu intuicją i sercem. Kobiety świadome, wiedzące i takie, które widzą więcej.

 

TRACEY EMIN, MARINA ABRAMOWICZ

 

Kocham bezkompromisowe artystki, takie jak Tracey Emin czy Marina Abramowicz, które z nieprawdopodobnej wrażliwości i niełatwych doświadczeń życiowych zbudowały fundament swojej sztuki. Przetransponowały cień w światło.

 

CC by Piers Allardyce, © Tracey Emin. All rights reserved, DACS 2016. Photo © George Darrell>

 

CC by Andrew Russeth>

 

PJ HARVEY

 

Od pierwszego momentu w którym usłyszałam PJ Harvey, pokochałam ją za połączenie kruchości i siły w muzyce, którą tworzy. Za twórczość do bólu prawdziwą i za jej wielką skromność i pokorę. Po raz pierwszy słuchałam jej piosenek jeszcze w szkole podstawowej! Miałam okazję poznać Polly osobiście. Jej niesamowite zdyscyplinowanie oraz religijne wręcz podejście do sztuki - rzuciło mnie na kolana. Artystka jest w ciągłym procesie samodoskonalenia - techniki śpiewania, grania na instrumentach oraz w nieustającej podróży duchowej. 

 

CC by Peter Cauberghs>JANE GOODALL

 

Lubię kobiety, które idą swoją drogą, nie bacząc na to, co dyktuje społeczeństwo. Jane Goodall jest dla mnie niedoścignionym przykładem w kwestiach poszanowania środowiska i wielkiej miłości do zwierząt. Cenię ją za pracę badawczą na najwyższym poziomie i pragmatyczność. Mówiła: “What you do makes a difference, and you have to decide what kind of difference you want to make.

 

ANITA RODDICK, SAFIA MINNEY

 

Przykładem od zawsze była dla mnie Anita Roddick - aktywistka i założycielka The Body Shop. Jako jedna z pierwszych pokazała światu, że w biznesie można działać z poszanowaniem środowiska i innych. Jej wizja opierała się na założeniu, że wszyscy zaangażowani zyskują. Podziwiam też to, co osiągnęła Safia Minney - założycielka marki People Tree - wprowadzając model produkcji oparty na współpracy z warsztatami rękodzielniczymi w najbiedniejszych zakątkach świata.

 

GRACE CODDINGTON, MICHELE LAMY

 

Ze świata mody nieustannie fascynuje mnie Grace Coddington, eteryczna poetka stylu i dyrektor artystyczna amerykańskiego Vogue, która od lat wplata magiczny pierwiastek w potencjalnie bezduszne sesje zdjęciowe magazynów modowych. Uwielbiam też Michele Lamy za nieprawdopodobną umiejętność łączenia sztuki i biznesu.

 

CC by Myles Kalus Anak Jihem
PILI OPAL

 

Pili Opal - prawniczka oraz modelka z Tajlandii, która uczestniczy w sesjach MAPAYI, idealnie oddając ducha marki. Opal jest spokesperson w temacie promowania różnych kanonów piękna w swoim kraju. Pomimo wspaniałych warunków, jej wygląd daleko odbiega od panujących powszechnie standardów w Tajlandii. Nie do wiary prawda? Opal pochodzi z bardzo biednej rodziny, wychowała się na Północy Tajlandii. Wszystko czego dokonała w świecie modelingu - m.in. kampania zdjęciowa  dla marki perfum Davida Beckhama - to jej własna zasługa. Opal wspiera dzieciaki z domów dziecka, motywuje młode dziewczyny do wiary we własne siły.

 

Na zdjęciu Pili Opal w sukience VAGABOND


Imponują mi kobiety, które pomimo przeciwności ufają przede wszystkim sobie i wznoszą się do góry, stąpając jednocześnie twardo po ziemi. Niezachwiane zaufanie do siebie to coś, co próbuję sama w sobie budować i coś, czego z całego serca życzę Wam.

Kobiety, które mnie inspirują to początek serii wpisów MAPAYA Tribe, w którym chce dzielić się z Wami przybliżeniem postaci, które szczególnie z nami rezonują. Czuję, że każda z tych osób, tak jak my, nosi w sobie pierwiastek MAPAYI.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl