BREATHE MAMA. Zrodzone w podróży
40.jpg

O magii kobiecej wspólnoty, macierzyństwie i głębokim relaksie 


retreat BREATHE MAMA 2020, Zamek Osowa Sień, zdj. Agata Dobrzańska


Głęboki reset dla Mamy wartościowy wypoczynek dla dziecka.
Tak jednym zdaniem określiłabym butikowe wyjazdy Breathe Mama, które kocham. Kocham miłością szaleńczą odkąd miałam okazję uczestniczyć w pierwszym wyjeździe BM - rok temu w “Niebo do wynajęcia” na Mazurach, kiedy moja córeczka miała niewiele ponad pół roku. 

Breathe Mama 2020, Pałac Osowa Sień


Od czego zacząć? Może od tego, że Karolina Kaczmarska pomysłodawczyni Breathe Mama to moja bratnia dusza. Wiecie jak to jest, spotykacie kogoś - ba nawet mniej - słyszycie głos danej osoby po drugiej stronie i wiecie od pierwszych sekund, że macie przelot po całej linii, że właściwie mogłybyście nie mówić nic i wszystko byłoby wiadomo:)

Na pierwszym planie Karolina Kaczmarska. Zajęcia pracy z ciałem i tantry. Zdj. Agata Dobrzańska


Od pierwszej rozmowy z Karoliną przepadłam i śmieję się, że ta Kobieta - mama dwójki chłopców - ma w sobie taką magię, że jestem gotowa pójść za nią na koniec świata:) Karolina, przez wiele lat podróżowała po świecie. Przez lata obie jeździłyśmy w podobne rejony - Tajlandia, Laos, Kambodża. Szukałam w świecie resetu, perspektywy, oddechu od rutyny, utartych ścieżek. Wreszcie szukałam NOWEGO gdy stare już nie karmiło duszy. Każda podróż jest dla mnie składaniem się na nowo. Jeśli nie wiem co dalej, ruszam przed siebie. Już wiem, że NOWE nie przychodzi z głowy, przychodzi głęboko z brzucha - u mnie najczęściej właśnie podczas wędrówki. Karolina (tak jak i ja)  miała okazję mieszkać na Koh Phangan w Tajlandii, magicznej wyspie położonej podobno na złożach kwarcowego kryształu. Kto miał okazję tam zawitać ten wie.. wyspa stoi szkołami jogi, uzdrowicielami i poszukującymi wędrowcami z każdego zakątka świata. Słowem - jest niezwykła. Myślę, że to ważne, że koncept retreatów Breathe Mama narodził się właśnie tam. Czuję, że magia miejsca założycielskiego - w symboliczny sposób - przeniosła się na cały koncept Breathe Mama.

BM 2020, zajęcia z medytacji i intuicyjnego malowania z Vioriką Zagorowską


Karolina podróżowała z dwójką dzieci i w pewnym momencie zapragnęła oddechu i przestrzeni dla siebie - wtedy odkryła, że żadne miejsce retreatowe - nie przyjmie jej razem z dziećmi. Jak to? Przecież Mamy - najbardziej na świecie - potrzebują chwili oddechu, regeneracji, pobycia samej. Stąd pomysł na  Breathe Mama, wyjazdy zapewniające Mamom przestrzeń, poczucie bezpieczeństwa i czas na reset.
Niesamowicie  to ze mną to rezonuje, gdyż i w mojej przygodzie z macierzyństwem największym wyzwaniem jest przestrzeń dla siebie, czas na połączenie się z własnym sercem. Wiadomo - szczęśliwa Mama szczęśliwe Dziecko.. 

Breatha Mama 2020, Pałac Osowa SieńNa retreatach Breathe Mama Mamy dostają cenny czas dla siebie, podczas gdy dzieci są pod czułą opieką wspaniałych opiekunek. Są to wyjazdy wyjątkowe, z kilku powodów - przestrzeń wybrana przez Karolinę jest zawsze spektakularna. W tym roku gościłyśmy w przepięknym Pałacu Osowa Sień. Na magię Breathe Mama składają się: Załoga BM - doświadczone i wspaniałe opiekunki (pozdrawiamy Wszystkie Cudowne Ciocie a szczególnie - Olę, Kasię i Marysię!), genialne wegetariańskie jedzenie i najważniejsze - codzienny program relaksu dla Mam. Podczas tegorocznego turnusu uczestniczyłam w codziennej dwugodzinnej praktyce jogi z Vioriką Zagórowską, a popołudniami czekały na nas sesje praktyk tantrycznych prowadzonych przez Sonię Alicję Bednarek. Dodatkowo odbywały się jeszcze kręgi kobiece, warsztaty z intuicyjnego malowania, byla możliwość skorzystania z masaży. Do dyspozycji miałyśmy całą przestrzeń Pałacu Osowa Sień oraz przepiękny i zadbany park wokół.

 

BM 2020: Vege jedzenie, codzienna joga, showroom MAPAYABreahe Mama 2020: wege jedzenie, codzienna joga, showroom MAPAYAI najważniejszy dla mnie aspekt Breathe Mama -  Kobiety, które tam spotykam. Są niezwykłe, inspirujące i bardzo otwarte. Momentalnie od pierwszych godzin retreatów Breathe Mama zawiązuję się kobieca wioska. Mamy przesiadują w grupach, dzieciaki również. Coś wspaniałego doświadczyć takiej wspólnoty, która jest w stanie zawiązać się w bardzo krótkim czasie, pomimo tego, że każda z uczestniczek, jest z zupełnie innego wszechświata zawodowego i życiowego. Ta różnorodność, otwartość  i czułość  -  to jakości, które retreaty Karoliny oferują. Zawsze jadę na  BM z przyspieszonym biciem serca i myślą - kogo tym razem poznam? Tegoroczny wyjazd również zaowocował we wspaniałe znajomości.

Pozdrawiam wszystkie Mamy:)

 

Wszystkie Mamy na BREATHE MAMA Retreat 2020, Pałac Osowa SieńW tym roku miałam możliwość zabrać ze sobą na wyjazd właściwie dwójkę  moich dzieci - 20 miesięczną córeczkę oraz MAPAYĘ, gdyż w pałacu powstał tygodniowy showroom MAPAYI.  Bardzo cieszę się, że odbiór tego co tworzę spotkał się z entuzjazmem. Dziewczyny pokochały w szczególności fason lnianego Kimono  z ostatniej kolekcji oraz lniane opaskiWięcej o wyjazdach Karoliny Kamińskiej Breathe Mama dowiecie się tu:

breathemama.pl

 Wraz z moją córeczką Raven - polecam wyjazdy Breathe Mama najbardziej na świecie:)))

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl