WATTHAN ARTISANS: CAMBODIA

 

 


Watthan Artisans Cambodia (WAC) to prowadzona przez pracowników kooperatywa zrzeszająca kambodżańskich rzemieślników z niepełnosprawnościami. Kooperatywa nie tylko zatrudnia, ale też szkoli nowych pracowników, tak, aby mogli w przyszłości zarabiać na życie tkając, szyjąc czy rzeźbiąc w drewnie. Celem WAC jest poprawa standardu życia  Kambodżan z niepełnosprawnościami.


Mapaya współpracuje z WAC od kilku lat. Początkowo używaliśmy tworzonych przez nich pięknych, tkanych ręcznie ikatów do produkcji akcesoriów. Produkowane przez nich ikaty charakteryzuje gęsty splot nici, czyniąc je bardzo wytrzymałymi, dlatego są idealnym materiałem na torby i akcesoria. Ale nie tylko, bo stworzyliśmy też krótką serię ubrań.


Nasze materiały z Kambodży są tworzone przez rzemieślników pracujących zarówno w domach na terenach wiejskich, ale też w warsztacie znajdującym się na teranie świątyni buddyjskiej w sercu Phnom Penh.


Znalezienie pracy da ludzi z niepełnosprawnościami jest w Kambodży niezwykle trudne, dlatego tak istotna jest inicjatywa, która zapewnia im możliwość stałego zatrudnienia i zdobycia fachu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl