Spirit Of Mapaya

Kosmos, Glina i Dusza
- warsztaty Dzika Kreacja w JawornikuNiewiele ponad 20 km od Krakowa, w Jaworniku znajduje się niesamowite miejsce. Miejsce to ma jakość, której zawsze szukam, a znajduję bardzo rzadko…
Podczas wieloletniej wędrówki przez świat natrafiłam na kilka takich Miejsc Mocy - jest to m.in "The Sanctuary" na wyspie Koh Phangan w Tajlandii, jest to Ashram Sivananda w Indiach, jest to wyspa Nusa Penida w Indonezji.. i teraz ku mojemu zaskoczeniu dołączył do tej listy podkrakowski Jawornik.Czym charakteryzują się moje osobiste Miejsca Mocy? Przede wszystkim są poza czasem. Są wyrwane z tego co dookoła. Mają swoją mocną obecność, która nie dominuje, a pozwala na głębszy kontakt ze sobą. Miejsca Mocy dają przestrzeń, jednocześnie pokazując  aspekty siebie o których nie miałam pojęcia. No i takie właśnie jest  magiczne miejsce w Jaworniku stworzone przez artystkę Marię Preiss-Podczerwińską i Wita Podczerwińskiego. To co tam znajdziemy to klimatyczny dom wśród stawów z rozpościerającymi się ogrodami oraz skąpane w zieleni studio ceramiki i pracownię Marii.

Artystka Maria Preiss-Podczerwińska


Do Jawornika trafiłam dzięki przyjaciółkom Sylwii Sentysz i Dominice Firek, które zorganizowały dwudniowe warsztaty pod sztandarem "Dzika Kreacja",  klik tu do ich profilu na Facebooku.  Warsztaty miały wymiar kosmiczny. Inaczej nie jestem w stanie określić tego co mnie tam spotkało. Dziewczyny na warsztat zaprosiły Iwonę Pękalską z Warszawy. Iwona jest coachem, terapeutką duszy, Kobietą która Wie. Samo przebywanie w towarzystwie Iwony było transformujące. W połączeniu z arteterapeutycznymi warsztatami z tworzenia z gliny, które prowadziła Maria - czułam, że głęboka  zmiana  dokonuje się  we mnie sama.


Towarzystwo Mądrych Kobiet, dojrzałe i wspierające Siostrzeństwo to jest to czego doświadczyłam w Jaworniku. Kochane Kobiety - Sylwia, Maria, Dominika, Małgosia, Kasia, Ania, Jola, Iwona. Dziękuję WAM X

Iwona, Dominika, Sylwia :)
Proces zdobienia szkliwa
Moje Cudo, które powstało w czasie warsztatów


Kiedyś wydawało mi się, że muszę wybyć setki tysiące kilometrów od domu, żeby odnaleźć siebie. Po raz kolejny przekonuję się, że jakość której szukam jest zaskakująco blisko i  na wyciągnięcie ręki również tu w Polsce, niedaleko od Krakowa w którym mieszkam. Niebywałe. Kontakty:
Dzika Kreacja: https://www.facebook.com/dzikakreacja/
Pracownia Ceramiki Marii Preiss-Podczerwińskiej: tel 605415535 


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl