KIM JESTEŚMY


Mapaya powstała z pasji do podróży i mody, rozumianej jako swobodne wyrażanie siebie. Nasze ubrania i akcesoria są unikatowe, ale też łatwe w noszeniu i stylizacji. Każda rzecz wyraża ducha marki, czyli wolność, radość i ciekawość świata. 

Mapaya to lokalny pomysł realizowany globalnie.  Niemalże wszystkie nasze ubrania i akcesoria robione są  na całym świecie najczęściej przy użyciu tradycyjnych metod pracy z tkaniną takich jak ręczne barwienie, czy tkanie. Wierzymy, że moda powinna uszczęśliwiać, a nie krzywdzić dlatego współpracujemy tylko z dobrze nam znanymi, lokalnymi manufakturami.

Mapaya jest dla tych, którzy lubią być w drodze.  


Martyna Wilde - twórczyni marki

Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na studiach zajmowała się teorią mody. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu rynku sztuki. Nauczycielka jogi z dyplomem Sivananda Neyyar Dam Ashram w Indiach. Od 2013 roku tworzy markę MAPAYA, w ramach której łączy swoją największą pasję - podróże - wraz z działaniami z pola sztuki, rękodzielnictwa i odpowiedzialnego społecznie biznesu. Marka proponuje etniczny styl w nowoczesnym wydaniu. U podstaw estetyki MAPAYI leży charakterystyczny mariaż ręcznie tkanych materiałów z najdalszych zakątków świata połączonych z eksperymentalnymi wybarwieniami oraz surowymi wykończeniami. W 2016 roku marka otworzyła autorski butik w Krakowie. Wilde prowadzi MAPAYĘ - tak jak żyje - trochę szalenie, troche metodycznie, ale zawsze w zgodzie z własnym sercem. Dlatego też dokłada wszelkich starań, by rozwijać firmę w sposób zrównoważony i z korzyścią dla wszystkich. Nowatorski model prowadzenia biznesu oparty o współpracę ze spółdzielniami rękodzielniczymi oraz rodzinnymi manufakturami w Indiach, Tajlandii, Kambodży i Indonezji oraz nieszablonowy styl samych ubrań od samego początku wzbudził zainteresowanie mediów, co zaowocowało szeregiem publikacji w kraju i za granicą ( m.in. “WYSOKIE OBCASY”, “HARPER’S BAZAAR”, “VIVA”, “USTA”, “AKTIVIST”, “weekend.gazeta.pl”do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl