O NAS

 

MAPAYA - kto i co?
Poszukiwania. Droga. Pieśń ducha. O tym skąd wziął się pomysł na stworzenie marki, która będzie grała zgodnie z rytmem świata, który staram się kreować wokół siebie, mogłabym opowiadać godzinami. Od prawie 12 lat ten pomysł stopniowo, powoli przekuwam w życie, tworząc MAPAYĘ –  mój kreatywny sposób na wyrażenie tego czym chcę dzielić się z innymi. Tworzenie unikatowych, rzemieślniczych, ręcznie barwionych ubrań,  które układają się w krótkie kolekcje to moja odpowiedź na otaczające mnie szybkie tempo życia - MAPAYA jest slow.

Ludzie. Za ubraniami, biżuterią, wszystkim co finalnie ląduje na wieszakach i półkach butiku MAPAYI na krakowskim Kazimierzu stoi zawsze szereg niesamowitych osób - od lokalnych barwiarni w Tajlandii,  po tkalnie materiałów na Bali, indyjskie zakłady rzemieślnicze, przez lniane materiały tkane w polskich zakładach i  krakowskie krawcowe, które dbają o to by nasze ubrania miały to coś więcej niż tylko dobrze leżały.

Mam to szczęście, że wiele podróżowałam. Uczyłam jogi, nawiązuję niesamowite przyjaźnie, odkrywam holistyczne podejście do życia. Ostatnie lata to dla mnie właśnie poszukiwania, to kroczenie ścieżką, której MAPAYA stała się nieodłączną częścią.

MAPAYA to znaczy
Ducha, który daje mi zew do tworzenia MAPAYA znajdziesz w miejscach przemierzonych w poszukiwaniu prawdziwej wartości, wewnętrznego spokoju i poczucia jedności ze światem. Znajdziesz go też w charakternych kawałkach The Kills, które grają we mnie w moich mniej spokojnych chwilach. Znajdziesz go w osobach, którym bliskie jest rzemieślnicze podejście do mody i dla których styl jest przedłużeniem osobowości. Duch MAPAYA to też czas i serce,  które wkładamy w każdy projekt i kolekcję, także sami ręcznie barwiąc tkaniny i podążając po rzemieślniczej mapie świata w poszukiwaniu unikatowych ręcznie tkanych materiałów. Duch MAPAYA to duch drogi.

 MAPAYA jest dla mnie. Mapaya jest dla Was.

 Martyna Wilde


Spotkasz mnie przy Józefa 3, w Krakowie.
Na mój Newsletter zapiszesz się Tu:


Blog
Facebook

Insta

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl